WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

elmacik dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği; alın, kulak ve göz arasında burun ile kulak arasındaki bağlantı bölümünde kafatasını koruyan özel bir yapıdır. Üst çene kemiği, alın kemiklerini bir köprü görevi ile kafatasına bağlar. Altından alt çeneyi yukarı çeken temporal kas ile bir çok damarsal ve sinirsel yapı geçer. Elmacık kemiği dolgusu bu bölgenin belirginliğini artırır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Elmacık kemiğinin yüksekliği, hacmi üzerindeki yumuşak dokular ile asıl kemik yapının verdiği hacim ile sağlanır. Yaş, zaman, genetik, yapısal faktörler ile hızlı birden ve aşırı kilo kayıpları buradaki yumuşak dokunun zayıflamasına neden olarak yüzün oval formdan uzaklaşmasına, aşağıya doğru çökmesine neden olur. Kemik üzerine yani derin yapılara dolgu ile hacim verilmesi bu aşağı çökme görünümünü ortadan kaldırarak kişinin yüzünün daha sağlıklı, dinç, diri, zinde ve genç görünmesine yardımcı olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız estetik uygulamalarının olmazsa olmazı hyalüronik asit bazlı dolgu uygulamaları ile bu bölgeler doldurulur. Dolgu etkisi ile hem altın oran sağlanır hem de lifting etki ile yaşlanmaya bağlı sarkmalar engellenir.İşlemden önce mutlaka ayrıntılı bir muayene ve değerlendirme yapılır.Kullanılacak dolgunun hangi bölgelere ne kadar enjekte edilmesi gerektiği belirlenir.Bu bölgelerde kullanılan dolgular genelde derin dokulara ve kemik üstüne uygulanır ve kişiye özel seçilir.Doz yüzdeki hacim kaybına göre belirlenir.Elmacık kemiği dolgusundan önce bu bölgeye uyuşturucu kremler sürülür ve 20-25 dakika sonra kanül aracılığıyla dolgu işlemi gerçekleştirilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Bir Görünüm Kazandırır?

Elmacık kemiği çıkık ve çene hattı belirgin üçgen bir yüz ideal bir yüzdür. Yıllarca insanların kavuşmak istedikleri görüntü yanakların yeterli hacme sahip olduğu yirmili yaşlardır.Belirgin elmacık kemikleri yüze daha genç, zinde, dinamik ve estetik bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda yüzü toparlar yukarı doğru çeker bu sayede nazolabial çizgiler ve çene hattındaki sorunları azaltır.Yapılan dolgu işlemi ihtiyaç göz önünde bulundurularak küçük dokunuşlarla doğal ve güzel sonuçlar alınmasını sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Uygulanırken Ağrı Olur Mu?

İşlem öncesinde uyuşturucu krem sürülmesi, kanül ile uygulanması ve dolgu malzemesi içinde ekstra uyuşturucu ilaç olması hastanın işlem esnasında acı ve ağrı hissetmemesini sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Kullanılan dolgu maddesine göre kalıcılığı 9-18 ay arasında değişir. Kalıcı dolgular tercih edilmemeli hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılmalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yüze Nasıl bir Görünüm Verir?

Yüzü toparlar yukarı doğru çeker ve böylece nazolabial çizgiler ve çene hattındaki sorunları azaltır.Yaşlanma ve hızlı kilo alıp vermede elmacık kemikleri üzerindeki yumuşak dokular ve yanaktaki yağ dokuları aşağı doğru kayar ve sarkar. Elmacık kemiği dolgusu ile bu görüntünün önüne geçilir.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.