WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Kaz Ayağı Tedavisi

Kaz Ayağı Dolgusu Nedir?

Gözlerimizin yan tarafından dışa doğru uzanan çizgiler kaz ayakları olarak tanımlanır.Karakter çizgileri veya gülüş çizgileri olarak adlandırılırlar.Kaz ayakları göz lateralinde meydana gelen ışınsal çizgilerdir.Bu kırışıklıklar sık yapılan mimik hareketleri sonucu oluşur.En çok göz kısma ve gülme hareketleri kırışıklıkların artmasına neden olur.Yaşlanma, cilt kuruluğu gibi nedenlerle yüzümüzde istenmeyen sonuçlar da olabilir.Genetik, yapısal, çevresel, dış(sigara, güneş) faktörlerle kırışıklıklar artar.Bu faktörlerden korunmalıyız.Kaz ayak bölgesindeki cilt çok ince olduğu için kaz ayaklarına dolgu yaparken çok dikkatli olunmalıdır.Çünkü bu bölgede ciltte kabarıklıklar olabilir.

Kaz Ayağı Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz çevresindeki cilt yapısı çok ince olduğu için lokal anestezik kremler çok hızlı ve güçlü etki ederler. Uyuşturucu kremler ile 25 dakika beklendikten sonra çok ince yapılı hyaluronik asit dolguları uygulanır. Dolgu işlemi 15 dakika kadar sürer. 1-2 gün kızarıklık ve şişlik olabilir. İstenilen görüntüye 3-4 günde ulaşılır. Birinci hafta sonunda kontrol yapılır ve elde edilen sonuç 12 – 18 ay süreyle korunur. Hyaluronik asit içerikli dolguların kalıcılık süreleri kişiye göre değişiklik gösterse de 12-18 ay bölgede kalıcılık sağlar.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.