WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Altın Dolgu

Alın dolgusu, Alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesi için yapılan bir dolgu işlemidir. Alın bölgesindeki çizgilerin içerisine hyalüronik asit enjekte edilerek dolgu gerçekleştirilir.Yüzde hafif kızarıklıklar olabilir ama hemen geçer.Hemen etkisi görülen kalıcılığı 1-1.5 yıl olan bir dolgudur.

Hangi Durumlarda Yapılır?

Alın bölgesindeki kırışıklık izlerinin açılmasında, nem ve elastikiyet kaybında, asimetrilerin düzeltilmesinde, yüzün altın oranına göre alnın geride kalması gibi durumlarda uygulanır.

Neden Alın Bölgemizde Kırışıklıklar Meydana Gelir?

UV Işınları:Genelde açık tenli kişilerde uzun süre korumasız uv ışınları altında kalındığında alın ve yüzde kırışıklıklar oluşur.

Mimik Hareketleri:Yüzümüzde farkında olmadan, şaşırdığımızda, korktuğumuzda, sevindiğimizde ve çeşitli mimik hareketlerinde en çok mimik yaptığımız bölge alnımızdır bu mimiklerden dolayı yüz kaslarımız kasılır ve alın bölgesinde kırışıklıklara neden olur.

Az Su Tüketimi:Vücudumuzun ve cildimizin kurumaması ve esnekliğini kaybetmemesi için gün içerisinde en az 2 litre su içmeliyiz.

Nasıl Yapılır?

Dolgu öncesi cilt temizlenir lokal anestezik kremle bölge uyuşturulur. Sonra kanüllerin gireceği bölgeler belirlenir. Kanüller yardımıyla kırışıklıkların içerisine yavaşça dolgu enjekte edilir ve kırışıklıkların açılması sağlanır.

Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk 24 saat makyaj yapılmamalıdır.

İlk 1 hafta yüz üstü uyunmamalı ve yüz masajı yaptırılmamalıdır.

İlk 1 hafta hamam, sauna, aşırı buharlı banyo, egzersiz gibi faaliyetlerden uzak durulmalıdır.

En önemli madde olan işlem sonrası ilk 2 hafta hyalüronik asidin etkisini göstermesi ve güzel görünmesi için bol su tüketilmelidir.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.