WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı cilt içine uygulanan besleyici tüm ilaçların adıdır ve popüler bir şekilde tercih edilip artan sıklıkta uygulanan, hızla gelişen bir sağlık ürünüdürler. Yani tek bir ürün değildir içerisinde cilt için oldukça yararlı maddeler vardır.

Gençlik aşısı (IAL-Sistem), yaşlanmanın neden olduğu kişilerin cildinde oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanan medikal – estetik bir tedavidir. Tedavinin temelinde cilde uygulanan “hyalüronik asit” vardır. En çok bebek cildinde bulunan “hyalüronik asit”, cilde nem, parlaklık, esneklik ve zindelik verir. Cildin zamanla yitirdiği kolajenin de yapı taşı olması ile, cilde enjekte edildiğinde cildin nemli ve parlak kalmasını sağlar, kolajen üretimini tetikleyerek cildin sağlıklı, genç ve güzel kalmasını sağlar. Tedavi, ciltte oluşturduğu “yenilenme” ve dokularda oluşturduğu “geri dönüşüm” ile “gençlik aşısı” olarak bilinir.

Cilt Yaşlanmasının Engellenmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Yaşlanmayı durdurmak mümkün değildir ama yaşlanırken ciltte yaşanan olumsuzlukları yavaşlatmak yani daha güzel ve yavaş yaşlanmayı sağlamak mümkündür. Özellikle son dönemde popüler olan, cilt kalitesini arttıran ve özellikle cilt altını yeniden yapılandıran ürünler ile bunu başarabiliriz.

Hyalüronik Asidin Önemi Nedir?

Gençlik aşısı tedavisinde enjeksiyon sırasında, vücutta var olan saf hyalüronik asit kullanılır. Doğal olarak ciltte olan ama zamanla dokularda azalan hyalüronik asit’e destek amaçlı yapılan enjeksiyon sonucunda anti-oksidan görevi gören asit, kişinin cildine yitirdiği nem, parlaklık, esneklik ve canlılığı tekrar kazandırır.Gençlik aşısı, enjeksiyonun gerçekleştirileceği bölgeye yapılan lokal anestezi sonrasında, cildin altına çok ince iğneler ile uygulanarak 15 – 20 dakikada gerçekleştirilir.

Gençlik Aşısı Ne Zaman Etki Eder?

Bazı kişilerde cilt deformasyonu daha az olduğundan, ilk uygulamadan sonra 15 gün arayla 2 seans daha uygulanması yeterlidir.Uygulamanın en net sonuçları ilk üç ay içerisinde alınır. Yenilenmenin etkisini devam ettirmesi için 3 – 6 ayda bir seanslar tekrarlanmalıdır.Daha ileriki yaşlarda ise ilk 2 seanstan 30 gün sonra hyalüronik asidin kalıcılığını arttırıp kırışıklıkları azaltması için IAL Sistem ACP uygulamasından faydalanılabilir.

Gençlik Aşısının Etkileri Nelerdir?

  • Somon DNA, saf hyaluronik asit, kollajen aşısı, innea aqua(biolift) gibi ürünler tek tek veya kombine edilerek uygulanabilir,

  • Cildin ihtiyaçlarını karşılarlar, eksiklerini giderirler ve cildi çalıştırırlar
  • Düzenli aralıklarla tekrarlanırsa etkinliğinin daha da arttığı ve gençleşmenin gözle görünebilir hale geldiği uygulamalardır.
  • Düzenli uygulamalarla cildi sıkılaştırıp lifting etkisi yaptıkları (innea aqua) gösterilmiştir.
  • Cilt daha nemli, daha sıkı, daha diri ve sağlıklı görünür.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

18 yaş üzeri kadın, erkek hemen hemen herkese uygulanabilir ama daha çok 30 yaş üzeri cilt sorunları belirginleşmeye başlamadan uygulamak daha doğrudur. Çünkü koruyucu etkilerinden faydalanmak yaşlanma hızını yavaşlatır. Daha ileri yaşlarda uygulanması da hastaların ihtiyaçlarına göre yapıldığında oldukça tatmin edici sonuçlar verir.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.