WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Pb Serum

PB Serum Nedir?

Pb serumu oluşturan aktif maddeler enzimlerdir.Enzimler sağlıklı bir insanın biyolojik sisteminin olmazsa olmaz bir parçasıdır ve vücudu yeniden inşa ettiği gibi onarır ve gençleştirir.Bununla beraber enzimler hücredeki binlerce reaksiyonu kontrol etmekten sorumlu etkili hücresel katalizörlerdir.

Selülit ve sıkılaştırma tedavisinde en popüler yöntemlerden olan pb serum herkesin tercih ettiği bir tedavidir.  İğne veya kanül ile uygulanan bu tedavi yöntemi içerisinde üç enzim vardır. Lipaz , hyaluronidaz ve kolejenaz olarak adlandırılan bu üç enzim yağ yakımı ve ciltte sıkılaşma sağlar.Selülit problemi daha çok kadınlarda görülür çünkü yağ hücreleri erkeklere oranla kadınlarda daha çoktur. Selülit sorunu kilo ile direkt bağlantılı değildir bazen çok kilolu kişilerde portakal kabuğu görünümü yoktur.

Selülite sebep olan sorunlar:

  • Fazla karbonhidrat tüketimi
  • Yetersiz sıvı ve su alımı
  • Yetersiz sebze tüketimi
  • Hareketsiz bir yaşam
  • Genetik faktörler

PB Serumun İçeriğinde Ne Var?

Pb serum içerisinde kolajenaz, lipaz, liyaz adlı 3 enzim vardır.Bu enzimler çeşitli problemlere yönelik kullanılır.Liyaz yağ dokusu fazla olan bölgelerde yağı eritmek için kullanılır.Kolajenaz kötü kolajenleri ortadan kaldırır iyi kolajen üretilmesini ve artırılmasını sağlar.Liyaz ise vücuttaki ödemi atar.Bunların her üçü de PB serum içerisinde olduğu için 3 fonksiyonda aynı dokuda yardımcı olur.

PB Serum Uygulamasının Belirli Bir Yaşı Var Mıdır?

PB serum 18 yaşın üzerinde uygulanır.

PB Serum Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler,

  • Hasta istirahat etmelidir.

  • Bol su içmelidir.

  • Sauna, hamam, yüzme havuzu, gibi yerlerden kaçınmalıdır.

  • Pb serum işleminin uygulandığı gün yoğun fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır.

PB Serum İle Bölgesel Yağlardan Kurtulabilir Miyiz?

PB serum ile bölgesel yağlardan kurtulabiliriz.Daha ufak yağ birikimlerine uygulanır.Esas amaç karında, bacak yanlarında, dizlerde, gıdı bölgesinde, koltuk altlarında kol altı çevresinde uygulanabilir.Lokal yağ birikimlerinde son derece güvenli bir uygulamadır.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.