WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Jawline

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline dolgusu çenenin uç kısmından kulak önüne kadar gelen iki mandibular kemik uzantısı boyunca gerçekleştirilen dolgu işlemidir.Çenenin köşesinden çenenin ucuna kadar olan yüz kısmının her iki yanındaki hattın daha da belirginleştirilmesidir.Son zamanlarda oldukça popüler olan jawline dolgusu altın oran görüntüsü estetik ve güzellik baz alınarak uygulanır. Daha zarif ince ve oval bir yüze sahip oluruz.

Jawline Dolgusunun Etkileri

Jawline dolgu ile çenenin etrafındaki girintilere ve ağız yapısının köşesinden inen çizgisel kıvrımlara işlem yapılarak o bölgedeki cilt sarkmaları da ortadan kaldırılır.Çenenin alt kısmındaki oluğun doldurulması ile o bölgenin derinliği en aza indirilir daha estetik bir çene yapısı elde edilir.

Jawline Dolgunun Kalıcılığı

Yaklaşık olarak 1-1.5 sene kadar kalıcılığı olan bir işlemdir. İşlemden hemen sonra çok güzel ve estetik bir görüntü oluşur yaklaşık 2 hafta içerisinde de dolgu tamamen oturur.Uygulamadan sonra hafif ödem ve sertlikler olabilir.Bunlar geçici durumlardır.

Jawline Dolgu İçin Kaç Enjektör Gerekir?

Jawline dolguda hastanın çenesinin büyüklüğüne göre dolgu miktarı değişir.Yaklaşık olarak 1-2 CC ile 3 veya 4 CC arasında dolgu uygulaması gerekir.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.