WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Kırışıklık Tedavisi

Yüz estetiği, Botulinum toksin uygulamaları  estetik uygulamalar ile beraber  bazı tıbbi ihtiyaçlarda kullanılan bir toksin uygulamasıdır .Botulinum toksini kaslara uygulandığı zaman kaslarda geçici bir güç kaybı oluşturur ve bu şekilde hem tıbbi tedavilerin endikasyonlarında hem de estetik uygulamalarda kullanılır.

Estetik Uygulama Alanları Hangi Bölgelerdir?

Özellikle estetik uygulamalarda yüz bölgesinde yaşlanma ve mimiklerin kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde güvenli ve rahat bir şekilde kullanılır. Uzman kişilerce ve doğru dozlama ile yapılan botulinum toksin uygulamalarında herhangi bir yan etkiye rastlanmaz.

Botulinum toksin uygulamaları yüz bölgesindeki kırışıklıkları giderir, diş sıkma problemleri için masseter kas üzerine yapılır ve aşırı terleme problemini çözmek için el içi, ayak tabanı ve koltuk altı bölgesine uygulanır.Bu sayede aşırı terleme engellenir. Tıbbi problemlerin çözümünde  örnek olarak; migren tedavisi, servikal distoni gibi problemlerde de kullanılır.

  • Kaş ortası kırışıklıklar

  • Alın kırışıklıkları

  • Göz kenarı(kaz ayakları kırışıklıkları)

  • Üst dudak kırışıklıkları

  • Dudak köşelerinin aşağı doğru inmesiyle oluşan bitkin ifadenin tedavisi

  • Gummy smile tedavisi

  • Çenenin yassılaşıp yukarı dönmesiyle oluşan yüz ovali bozukluğunun tedavisi

Yüz Estetiğinin Etkisi Geçince Ne Olur?

Estetiğin etkisi 5-6 ay içerisinde geçer. Bu süre zarfında mimik kasları çok az kullanılır. Estetiğin etkisi süresince kırışıklıklar oluşamaz. Bu sayede estetiğin koruyucu etkisine bağlı olarak yaşlanma süreci ve hızı büyük ölçüde yavaşlar. Özetle bu 6 ay içerisinde çok az yaşlanılır.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.