WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Gıdı Lipoliz

Gıdı Lipoliz

Gıdı Lipoliz Nedir?

Diyet yaptığımız halde veremediğimiz kilolarımız bizim için büyük bir sorundur. Bazı kişilerin kiloları fazla olmadığı halde belirli bölgede aşırı yağ birikmesi olur. Kadınlarda bacak, kalça, karın, belin yan tarafları, erkeklerde ise özellikle karın ve bel en çok yağ biriken bölgelerdir.

Gıdı lipoliz çok etkili bölgesel incelme ve zayıflama sağlayarak yağ eriten bir uygulamadır. Lipoliz’in en önemli özelliği ameliyat gerektirmeden bölgesel yağlardan kurtulmadır. Lipoliz uygulamasında soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılır. Soya enjeksiyonu ile kilo verilmez fakat bölgesel olarak incelme sağlanır.

Son günlerde en gözde bölgesel incelme yöntemlerinden olan lipoliz etken maddesi fosfatidilkolin olan bir ilaç kullanılır. Bu madde kişinin vücudunda bulunan ve yağ metabolizmasında önemli rolü olan bir maddedir. Lesitin ve fosfatidilkolin, vücudumuzda yağları parçalamaktan sorumlu olan, safra kesesi tarafından yapılan safranın içinde bulunur. Bu tedavinin niçin yan etkisinin olmadığının nedenidir. Çünkü vücudumuz bu prosesi her zaman zaten yapar. Gıdı eritme tedavisinin avantajı direkt olarak hedef seçilen vücut bölgesindeki yağ dokusunun içine enjekte edilmesidir. Böylelikle yağ eritici etkisi hızlanır. Bu yöntem, mezoterapi uygulamasına benzer bir yöntemle fazlalıkların yok edilmesinin istendiği bölgelerde, çok ince uçlu bir iğne ile ilaç enjeksiyonu şeklinde gerçekleşir. Gözaltı torbaları yağdan oluşuyorsa ve gıdı bölgesinde fazla yağlanma varsa bu yöntem uygulanabilir.

Gıdı Lipoliz Nasıl Etki Eder?

Lipoliz vücuda enjekte edildiğinde yağ hücrelerinin zarının geçirgenliğini artırır ve parçalanan yağ hücreleri karaciğer tarafından yok edilir. Bu uygulama yağ hücrelerinin sayısını azaltır ve yağ hücrelerinin sayısının artmasını engeller. Bu nedenle belli bölgelerdeki yağlanma tamamen ortadan kaldırılır. Bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini cilt derinizde gevşemeye yol açmadan yok edebilir. Lipoliz doğal yollarla yağ yakımını artırır.

Lipolizin Etkisi Ne Zaman Başlar?

Hastanın ihtiyaçlarına göre seans sayısı değişiklik gösterebilir. İğnelerin etkisi izlenerek en az 2 hafta aralıklarla yapılır. 1. seansın sonuçları ise 2-3’üncü haftadan sonra görülmeye başlar. Ancak erime daha uzun süre devam eder. Seans sayıları kişiden kişiye değişiklik gösterir, 3–6 seans veya 4–8 seans şeklinde olabilir.

Gıdı Lipolizde Ağrı Ve Acı Hissedilir Mi?

Gıdı lipoliz uygulaması kesinlikle acılı bir yöntem değildir. Son derece ince uçlu bir iğne ile uygulama yapılır. Uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklık, hassasiyet, ısı artışı, kaşınma, ödem bazen küçük morarmalar görülebilir fakat kısa süre içerisinde geçer.

Gıdı Eritme Kaç Seansta Biter?

Radyo frekans dalgalarıyla yaratılan ısı enerjisi ciltteki kolajen ve elastin liflerini uyararak cildin sıkılaşmasını, gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlar. Tedavi 2 hafta aralıklarla uygulanan 4-6 seanstan oluşur. Ortalama 20 dakika süren işlemin en önemli özelliklerinden birisi de son derece konforlu ve rahat olmasıdır.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.