WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

El Dolguları

El Dolgusu Nedir?

El dolgusu hyalüronik asit içeren dolgu maddesinin ellere enjekte edilmesidir.Hyalüronik asit vücutta olan doğal bir madde olduğundan zamanla azaldıkça yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Azalan hyalüronik asit dolgu uygulaması ile cilde enjekte edilir vücudun kaybettiği hyalüronik asit kazandırılır. Bu sayede ciltte dolgunluk ve gençleşme sağlanır. El dolgusunun genel amacı elin sırt kısmında azalan cilt altı dokusunu yenileyip incelen el derisinin kalitesini artırmaktır.

Kimlere Yapılır?

Cilt altı doku kaybına bağlı olarak ellerinde kırışıklık, damarların belirginleşmesi ve incelme olanlara, ellerinde belirgin lekeleri olan kişilere yani ellerinde yaşlılık belirtileri ortaya çıkan kişilere uygulanır.

Nasıl Uygulanır?

El dolgusu günlük ve sosyal hayatı asla etkilemeyen bir işlemdir.15 dakika süren bir işlemdir. İşlem yapılmadan önce lokal anestezik krem sürülerek yaklaşık 25-30 dakika beklenir. Bu sayede acı ve ağrı hissedilmez. Hyalüronik asit içeren dolgu ellere enjekte edilir ve dolgu işlemi tamamlanır.Dolgu işlemi sonrasında ertesi gün eller yıkanabilir.

Sonuçları

  • El yüzeyindeki şekil bozukluklarını giderir.

  • Eller daha estetik güzel ve genç görünür.

  • El sırtına hacim kazandırılır ve doku onarılır.

  • İşlemle birlikte hacim ve nem cilt yüzeyinin renginin açılmasını sağlar.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.