WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Mezo Spider

Mezospider Nedir?

Yer çekimi ve yaşlanmanın etkisi ile yüzümüzde ince kırışıklıklar, elastikiyet kaybına bağlı sarkmalar ve yüzde ovalleşme oluşur. Buna çevresel faktörler, düzensiz beslenme, sık kilo alıp verme gibi durumlar eklenince bu süreç daha da hızlanır.

Mezospider uygulaması örümcek ağı estetiği ile cildin ihtiyacı olan mezoterapi kokteyllerinin birleşimidir. Vücut ile tamamen uyumlu PDO (polidiaxanon) ipler ince uçlu iğneler ile cilt altına yerleştirilerek tıpkı örümcek ağı gibi işlenir. İğneler yerleştirildikten sonra cilt için gerekli olan mezoterapi kokteylleri verilir. Bu sayede PDO ipleri ile yeni kollajen ve elastin üretimi desteklenirken, mezoterapi kokteylleri ile de cildin ihtiyacı olan vitaminler, aminoasitler, mineraller ve hyaluronik asit olması gereken düzeye getirilir. İşlem öncesi lokal anestezi uygulandığı için ağrı ve acı minimum düzeydedir.Hem erkek hem de kadınlarda uygulanabilir. Sıklıkla 30-60 yaş arası, çok yoğun sarkma ve yerleşmiş derin çizgileri olmayan, yüz germe operasyonu ihtiyacı duymayan kişilere uygundur. Fakat ciddi elastikiyet kaybı varsa ve operasyon gerektirecek boyutta ciltte sarmak varsa önermiyoruz.

İşlem sonrasında kısa süreli ödem ve küçük morluklar olabilir. Bunun dışında bir yan etki olmaz. Sıklıkla uygulamadan hemen sonra günlük hayata devam edilebilir. İşlem sonrası 3 hafta süre ile ağızın çok açılmaması, abartılı mimiklerden kaçınılması, yüzün ovuşturulmaması ve yüz üstü yatmaktan kaçınılması tavsiye edilir.

İşlemden hemen sonra sonuçlar görülse de asıl etki birkaç hafta sonra ortaya çıkar. Cilt altı bağ dokusundaki yeni kolajen ve elastin sentezinin uyarılması ile yaklaşık bir yıl kalıcılık gösteren ciltte gerginlik etkisi oluşur. Kullanılan cilde uygun mezoterapi kokteyli ise cildi besler, sıkılaştırır ve canlandırır.

Mezospider Nasıl Yapılır?

Ciltte ince uçlu iğneler ile çok ufak girişler oluşturulur ve ipler hafif hareketler ile cilt altına yerleştirilir. Bu sayede dokuya daha sıkı tutunmaları sağlanır. İple yüz asma işlemi lokal anestezi sayesinde gerçekleştirilir ve işlem sonrasında herhangi bir tedaviye veya iyileşme sürecine gerek yoktur.

Mezospider Ne Zaman Etki Eder?

Hemen işlem sonrasında canlanmaya başlayan ciltte gözle görülür sonuçlar alınabilir. 3. aydan itibaren etkisini tamamen gösteren örümcek ağı estetiği kişiye bağlı olarak 3 sene kadar etkisini koruyabilir.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.