WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Gummy Smile

Gummy Smile Estetiği; Botulinum toksin, yüz hareketlerinden ve mimiklerden dolayı oluşan hat ve kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan bakteriyel kökenli bir toksin tedavisidir. Botulinum toksin işlemi aşırı terleme, diş gıcırdatma, diş sıkma ve mimik kaslarının düzeltilmesi için kullanıldığı gibi gummy smile tedavisi için de çok terch edilen bir yöntemdir. Bu durum gülüş estetiğini bozan, özgüven eksikliğine sebep olan önemli bir sorundur. Göz alıcı bir gülümseme; diş, dudak ve dişetinin uyumu ile ortaya çıkar. Yüz yapısı ile uyumlu, dengeli, sevimli ve etkileyici gülüş bütün ilişkilerde önemlidir. Estetik olmayan bir gülümseme ise genellikle kişinin mutsuz, asabi, özgüvensiz, sinirli görünmesine neden olur.

Diş Eti Gülüşü Nasıl Sorun Olabilir?

Dişlerin ve ağzın olduğundan daha büyükmüş gibi görünmesine neden olur. Gummy smile olması gülüş estetiğini etkileyen önemli bir sorundur. Hiçbir insan gummy smile problemi yaşamak istemez. Gülümseme esnasında dişetlerinin görünmesi insanları rahatsız eder. Kimilerinde az derecede olan gummy smile bir takıntı olabilirken, kimilerinde ise ağır bir gummy smile bile normal gelebilir ve hatta bazen farkında bile olunmayabilir.

Gummy Smile Estetiği Tedavisi

Estetik işleminden önce, hastanın aktif hareketlerle birlikte üst dudak ve diş arasında kalan dişetinin görünen kısımları belirlenir. Enjeksiyon, bu bölgelerde belirlenen kaslara uygulanır. Estetik işlemi için Botulinum toksin adlı protein kullanılır. Bu protein, clostridium botulinum adı verilen bir bakteri tarafından üretilir.

Ne Zaman Etki Eder?

Gummy smile estetiği sonrası işlemin etkisi hemen görülmez.Botulinum toksinin kas içerisinde etki etmesi 3-4 gündür.Tam etkisi ise 14.günde ortaya çıkar.

Kalıcılık Süresi Ne Kadar?

Gummy smile estetiği kalıcılık süresi 4-6 ay arasıdır.Etkisinin devam etmesi ve kalıcılık süresinin artması için tekrarlanmalıdır.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.