WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Dudak dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, yüz güzelliğinin en önemli faktörlerinden dudak, hacmi ve hatlarıyla yüz ifademizde önemli bir etkendir. Dudak estetiği sorunları için en güçlü, en ideal en sağlıklı yöntemlerden biri dudak dolgusudur. Dudaklara hacim kazandırma daha estetik hale getirme isteği hemen hemen tüm kadınlarda vardır.

Dudaklara hacim kazandırılması, hatların daha belirgin hale getirilmesi konusunda olması gereken özellikler sorun oluşturmayacak, dudak şeklini bozmayacak, istenildiği zaman eritilebilecek, istenildiği zaman artırılabilecek bir malzeme olmalıdır. Aksi durumlarda istenmeyen sorunlarla karşılaşılabilinir.Dudak dolgusu hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin dudağa ve kontör hattına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen dolgu işlemidir. Dudak dolgusu yapısal olarak ince dudaklara sahip olan kişilerin dudaklarını daha dolgun ve hacimli bir görüntüye kavuşturmak, zaman içerisinde hacmini ve formunu kaybetmiş dudakların eski hacimlerini geri kazandırmak için ve de daha belirgin, estetik ve çekici bir görünüm olması için yapılan dolgu işlemleridir.

Nasıl Yapılır?

Dudak bölgesi diğer dolgu noktalarına göre biraz daha ağrıya hassas bir bölge olduğu için lokal anestezik kremler ile uyuşturulur yaklaşık yarım saat bekledikten sonra işlem 15-20 dakika gibi bir sürede gerçekleşir.Lokal anestezik kremlerin etkisiyle işlem esnasında ağrı ve acı hissedilmez.

Kimlere Uygulanır?

  • Dudaklarınız ince ve hacimsizse,
  • Dudaklarınızın kalınlığı sizin için yeterli değilse,
  • Dudaklarınızın kıvrımları belirgin değilse,
  • Dudaklarınızda dikey çizgiler varsa ve kurumuş gibi bir görünümü varsa,
  • Dudak üzerinde barkod çizgileri oluşmaya başlamışsa dolgu ile sorunlarınız giderilir.

Yaş Sınırı Var Mıdır?

Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi bu işlemde de 18 yaşından sonra yapılmalıdır.

Hamileyken Veya Emzirirken Dudak Dolgusu Yapılabilir Mi?

Hamilelik ve emzirme dönemleri bebeğiniz için çok önemlidir ve bu dönemlerde estetik işlemlerin yapılması tavsiye edilmez.Emzirmenin 6.ayından sonrasında yani ek gıdaya geçildikten sonrasında yapılmasında bir sakınca yoktur.

Ne Kadardır?

Dudak dolgusu kalıcılık süresi kişiye göre değişim göstermekte olup yaklaşık 1-1.5 yıl kalıcılık süresine sahip bir estetik işlemdir.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.