WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Kaş Arası dolgusu

Kaş Arası Dolgusu Nasıl Yapılır?

Kaş çatıklığı sorunu çok yaygın bir sorundur ve mimik yaparken kaşlarımızın arası çok kullanılan bir bölgedir. Kaşların arasında dikey ve yatay çizgiler görünmesi yüzümüzde sert ve kızgın bir ifadeye neden olur.Kaşlar çatılmadığı halde görünen çizgi, kırışıklık veya oluk kaş arası dolgu ile giderilir. Oluk içerisine değişik cilt seviyelerine, hastanın cilt kalınlığına göre değişik sertliklerde hyaluronik asit enjekte edilir.Uyuşturucu kremlerin etkisiyle ağrı ve acı olmadan işlem gerçekleştirilir.

Kaş Arası Dolgusu Katkıları

Kaşlarımızı çatmamızı sağlayan kaslar bazı kişilerde son derece kuvvetlidir ve dikkat kesilme, kızma, korkma, endişelenme gibi durumlarda çok mimik yaparız.Bazen de göz bozukluklarının da etkisiyle sürekli kaşlarımızı çatarız buna neden olarak kızgın yüz ifadesi oluşur.

Kaş Arası Dolgusu Kalıcılığı

Kaş arası dolgusu kalıcılığı yaklaşık 1-1.5 yıl bir işlemdir.Yapıldıkça etkisi artar.

Kaş Arası Çizgi Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Kaş arası çizginin derinliği çok önemlidir. Mimik çizgilerinin kuru ciltlerde ve derinleşmiş durumlarında inceliği değişen bir çatlak vardır. Kırışıklık derinliğine ve sayısına göre ihtiyacınız olan dolgu miktarı artabilir. Kırışıklığın azaltılması için dolgu ile birlikte bu kırışıklığa neden olan kaşların çatılmasını sağlayan kasların kasılma gücünü azaltmak için dolgu da önerilebilir.

Kaş Arası Çizgi Nasıl Oluşur?

Kaşlarımızın arasındaki dikey çizgiler yüzümüzde kızgın ve asabi ifadeye neden olur. Bu dikey çizgiler altındaki kasların hareketlerine bağlı olarak oluşur. Kaşlarımızı orta hatta yaklaştıran her iki tarafta birer tane 2 cm uzunluğunda kaslar vardır. Bunların uyguladığı kuvveti ve sıklıkla kaş çatma hareketlerinin meydana gelmesi yapısal, genetik nedenler, zaman ve cildinizin kuruluk gibi özellikleriyle de birleşince derinleşen kaş arası çizgiye sebep olur. Kaş arası çizginin azaltılması için de en popüler yöntemlerden biri kaş arası dolgusudur.

Kaş Arası Dolgunun Faydaları

Kaş arası dolgu uygulaması, hyalüronik asit içeren maddelerle yapılır. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan, zamanla azalan bir maddedir. Çukurlaşmış bölgelere hacim vermek için kullanılır. Hyalüronik asit içeren dolgular hemen etki gösterir. Kaş arası dolgu yaptıranlar istedikleri görünüme çok kısa bir süre içinde ulaşabilir. Hyalüronik asitle iki kaş arası dolgu sonrası daha pürüzsüz ve esnek bir cilde sahip olunur.Hyalüronik asidin en önemli görevlerinden biri cilt yaşlanmasını geciktirir. Bu maddenin kullanıldığı dolgu çeşitleri vücudumuzun daha zinde, sağlıklı ve canlı görünmesine neden olur. Dolgu uygulaması sayesinde yüzün profil görüntüsü daha güzelleştirilir. Yüz görüntüsünde alın bölgesi, burun ucu düşüklüğü ya da burunda kemer olup olmaması, dudak hacmi ve çenenin geride olup olmaması gibi durumlar çözülmesi gereken durumlardır. Alın bölgesinde yapısal olarak çukurluğu olan kişilerde bu bölge dolgu ile tedavi edilir. Hyaluronik asit ince çizgilerin ve kırışıklıkların, yüz kıvrımlarının görünümünü azaltır, yüz ve dudaklarda yapı, çerçeve ve hacim oluşturur.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.