WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

çene ucu estetiği

Çene Estetiği Nedir?

Çene estetiği yani masseter estetiği; masseter kasına yapılan işlemdir. Bu kas; alt çeneyi kafatasına yaklaştırarak çiğneme işlevini sağlayan önemli bir kastır. Bazılarımızda fazla güçlü olabilir ve geceleri beynimizin stres algısına istemsiz kasılarak eklemlere , diş köklerine, diş etlerine aşırı baskı yapılmasına neden olur.Çene kası yüzün şeklinde önemli bir etkiye sahiptir.Masseter kasının aşırı çalışması dişlerde ağrı ve yüz şeklinde bozukluklara neden olur.

Çene Estetiği Neden Yapılır?

Masseter kasının büyümesi, görsel açıdan oldukça rahatsız edici bir durumdur.Bu durumlarda çene yanlara doğru genişler ve yüz şekli bu durumdan görsel ve estetik açıdan olumsuz etkilenir.Masseter kasının aşırı büyümesi özellikle kadınlar için büyük bir sorundur.Çünkü kadınlar erkeksi ve sert yüz hatlarına sahip olmak istemez.Masseter kasının aşırı derecede büyümesi görüntü olarak sıkıştırma, uykuda diş gıcırdatma ve diş sıkma gibi sorunlara da neden olur.Hem ağrıya sebep olan hem de dişlerde ağrıya sebep olan bu durumdan kutulmak için masseter estetiği yaptırılmalıdır. Çene estetiği olarak bilinen masseter estetiği bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir.

Çene Estetiğinin Faydaları

  • Masseter estetiğinin faydaları vardır.

  • Oldukça güvenli bir uygulamadır. Cerrahi müdahaleye gerek olmadan yapılan bir işlemdir. Hiçbir risk taşımaz.

  • Çene yapısını incelterek kare görünümünden ziyade ince ve oval bir yüze kavuşturur.

  • Çene kaslarına yapılan masseter estetiği ile çene kaslarının boyutu küçülür. Bu sayede daha ince ve belirgin çene hattına kavuşulur.

  • Çene sıkma ve diş gıcırdatma ile gelişen ağrıdan kurtulmuş oluruz.

Çene Estetiği Kimlere Yapılır?

Çene şeklinden rahatsız olan ve işleme sorun olacak herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişiler bu işlemi yaptırabilir. Ancak hamile veya emziren anneler ve genel sağlık durumu yerinde olmayan kişilere masseter estetiğ önerilmez.

Çene Estetiği İşlemi Ne Kadar Sürer?

15 dakika süren masseter estetiği işlemi son derece konforlu ve rahat bir işlemdir.İşlemden sonra hemen sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Masseter estetiğinin asıl etkisi için 2 hafta gerekir. Çene şekli tam olarak oturacaktır.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

Enjeksiyon, çok ince uçlu iğnelerle yapılır. Çene kasının hasta dişlerini sıkarken elle bulunup çene kemiği ile birleştiği bölgeye yapılacak ağrısız enjeksiyonlar şeklinde gerçekleştirilir. Masseter estetiği sırasında işlem öncesinde sürülen lokal anestezik kremlerin etkisiyle acı ve ağrı hissedilmez.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.