WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

Boyun Dekolte Botoksu

Boyun Ve Dekolte Estetiği; Boyun, yüzümüzden çene hattı ile ayrılır ve bu ayrımın net olması yüzün daha sağlıklı ve estetik görünmesini sağlar.Yıllar içinde ciltteki gevşemeler, kilo alma ile cilt altı yağ dokusunun artması, çene kemiğinin geride veya küçük olması, boyun kası (platysma) faaliyetinin fazla olması gibi durumlar çene hattının belirginliğini azaltarak daha yorgun bitkin ve daha yaşlı görünmeye sebep olabilir.

Boyun estetiği ile platysma kasının aktivitesi azaltılabilir. Dekolte estetiği ile de platysma kasının alt liflerinin gücü azaltılır. Boyun kası olarak bilinen Platysma kası boynun her iki tarafında A4 kağıdı gibi ince ön gövdemizden yüzümüzde çene kemiğine kadar uzanan hemen cildin altında bulunan bir kastır. Bu kasın aşırı kasılmasıyla boyunda dikey çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Bu çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılması için enjeksiyon yapılır, çene hattının ve boynun belirginliği artırılır.

Boyun Ve Dekolte Estetiğinin Faydaları

  • Dikey çizgiler ve kırışıklıklar azaltılır.

  • Çene kemiğinin belirginliği artırılır.

  • Boynun estetik yerleri belirginleşir, yüzün boyun kası tarafından aşağı çekilmesini engelleyerek yukarı hareketini sağlar.

Boyun Ve Dekolte Estetiğinin Etkisi Ne Kadar Devam Eder?

Boyun ve dekolte estetiğinin kalıcılık süresi 4-6 aydır. Yani 4. ayın sonunda etkisi azalmaya başlar, kişinin isteğine ve ihtiyacına göre 6 ay bitiminde boyun ve dekolte estetiği tekrarlanır. İşlem yapıldıkça kalıcılık süresi ve etkisi artar.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.