WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

kaş kaldırma

Kaş Kaldırma Dolgusu Nedir?

Kaş kaldırma dolgusu; yıllar içinde yerini ve görselliğini kaybeden kaşların, tekrar eski görüntüsüne kavuşması için yapılan bir dolgudur.Yüz estetiğinde önemli faktörlerinden kaşlar, yüze ifade kazandırır ve görünümü belirler. Kaş yapısı ve şekli, kişinin karakteristik özelliklerinin kısa bir özetidir. Kaş mimiklerine ve yerçekimine bağlı olarak zamanla kaşlardaki değişim yüzümüzde farklı bir ifade oluşturabilir. Kaşlardaki bu değişim aynı zamanda göz kapaklarında ve çevresinde torbanlanmaya ve kırışıklıklara da yol açabilir. Bu istenmeyen durumlardan kaş dolgusu ile eski formuna kavuşan kaşlarla kurtuluruz.

Neden Kaş Kaldırma Dolgusuna Gerek Duyulur?

Kaş dolgusu, kaşın alt kısmına uygulanarak yukarı kaldırma ve kalkık kaş formu kazandırır.Sadece zamanın izlerini yok etmek için değil, yapısı gereği aşağıda olan kaşlara da dolgu yaparak daha ideal bir forma getiririz. Özellikle kaşların uç kısımlarının düşük olması, kişiye yorgun, üzgün ya da daha ileri yaşlarda bir görünüm verir. Minik dokunuşlarla kaşların uç kısmını kaldırarak, istenilen ifadeyi ve genç görünümü sağlarız.

Kaş Kaldırma Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu maddeleri ile kaşların alt kısmından yukarı doğru enjeksiyonla kaşın kaldırılması sağlanır.Bu sayede daha genç canlı ve zinde bir görünüme kavuşuruz.

Kaş Kaldırma Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kaş kaldırma dolgusu 6-12 ay kadar kalıcı olabilir.Herhangi bir çökme olmaz.Kaşlarda kalkıklık ya da dışa doğru çıkıklığın olması için dolgu uygulamaları olumlu sonuçlar verir.Kaşların yukarı doğru kalkması göz kapağındaki sarkma, torbalanma ve gevşemeyi azaltır, gözlerin daha genç zinde ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.