WhatsApp
Bizi Arayın

Uzm.Dr. Eda Mersinlioğlu

nazolaial dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Burun kanatlarının yanından ağız köşelerine uzanan oluğa nazolabial çizgi veya oluk denir. Bu oluk yaş ilerledikçe çok daha belirgin hale gelir. Nazolabial dolgu uygulaması ile bu bölgenin sorunları rahatlıkla azaltılır.

Nazolabial Dolguya Neden Gerek Duyulur?

Nazolabial bölge yani gülme çizgisi olarak ifade ettiğimiz bölge yaş ile beraber derinleşmeye başlar.

Güldüğümüzde ortaya çıkan bu çizgilerimiz yaş ilerledikçe gülmediğimizde de görünmeye başlar ve zamanla derinleşir. Nazolabial çizginin derinleşmesi kişiye yaşlı ve bitkin bir ifade verir.Doğduğumuzdan beri olan bu hat içinde çizgi oluşumu cilt kuruluğu, zaman ve mimik hareketlerinden kaynaklanır. Aynı zamanda cilt yapısı da nazolabial çizgi olumunda rol oynayan bir faktördür. Bu çizgilerin belirginliği insanı mutsuz, yorgun, yaşlı gösterir. Dolgu ile buradaki oluk doldurulur ve mimik kaslarında bir problem olmadan günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Burun ve dudak çevresi yüzün en hassas bölgeleridir bu sebeple mutlaka kremle veya iğne ile uyuşturma yapılır. Nazolabial çizgilerin derinliğine göre en az 1 veya 2 ml dolgu ihtiyacı olur. İşlem uyuşturma sonrası 15-20 dakika sürer. 1-2 gün hafif şişlik ve kızarıklık olabilir ama sonuç hemen farkedilir. Dolgu uygulamaları kırışıkların derinleşmesini ve oluşumunu önler.

Nazolabial bölge kırışıklığının ve oluğunun azaltılmasında dolgular en çok tercih edilen malzemelerdir. Özellikle yüz bölgesinde hacim sağlamak için dolgular güvenli ve kolay uygulama sunduklarından en popüler tekniktir.

Nazolabial Bölgede Hangi Dolgular Kullanılır?

Seçilecek dolgunun çeşidi ve teknik hastaya göre değişir. Kırışıklıklar yüzeysel ve ince ise daha ince dolgular, derinlik daha ileri ise daha kalın dolgular tercih edilir bunlar tamamen hastaya göre belirlenir.

Nazolabial Dolgu İşlem Öncesi

Dolgu yapılmadan önce mutlaka yüz genel olarak değerlendirilir. Elmacık ve yanak bölgesindeki doku kaybı çok yüksek miktarda ise bu bölgelerin dolgu maddesi ile doldurulması nazolabial bölge üzerindeki baskıyı da azaltır bu bölgeyi daha da yüzeyselleştirir ve estetik bir görüntü kazandırır.

Nazolabial Dolgu Kalıcılığı

İşlem yaklaşık 12 -15 ay kalıcıdır.

Güncel İçeriklerimiz
Sizin için hazırladığımız en son içeriklere blog sayfamızdan kolayca erişebilirsiniz. Yenilikleri takip etmek için lütfen blog sayfamızı ziyaret edin.
Bize Ulaşın

Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.